Ponad dwa tysiące odbiorców zmieniło sprzedawcę energii elektrycznej we wrześniu

9 listopada 2021, 10:00 Alert
pieniądze

We wrześniu 2021 roku 1863 odbiorców indywidualnych i 293 biznesowych zmieniło sprzedawców energii elektrycznej – podał Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Zmiany odbiorców energii elektrycznej

– Od początku 2021 roku zmiany sprzedawcy energii dokonało łącznie blisko 29 tys. odbiorców: ponad 22,9 tys. klientów indywidualnych i 6,2 tys. biznesowych. Natomiast od 2007 roku sprzedawcę prądu w naszym kraju zmieniło w sumie 935 tys. odbiorców: 713 tys. w grupach taryfowych G i 222 tys. w grupach taryfowych A, B i C – czytamy na stronie URE.

Od dłuższego czasu można zaobserwować na rynku coraz większa liczbę podmiotów, które stosują stosują nieuczciwe praktyki rynkowe. Jak czytamy w komunikacie URE, przed zmianą sprzedawcy energii należy uważnie i dokładnie sprawdzić zapoznać się z ofertą i umową.

Warto również pamiętać, że od 3 lipca 2021 roku obwiązuje zakaz sprzedaży „door-to-door”, o czym informuje nasz Urząd Regulacji Energetyki w swym komunikacie – od trzeciego lipca 2021 roku przedsiębiorstwa energetyczne nie mogą zawierać umów poza lokalem przedsiębiorstwa z odbiorcami w gospodarstwach domowych (np. podczas wizyty przedstawiciela w domu odbiorcy). Wprowadzanie zakazu zawierania umów sprzedaży gazu i energii elektrycznej poza lokalem przedsiębiorstwa nie ogranicza przy tym możliwości zawarcia takiej umowy na odległość (np. telefonicznie) czy w punkcie sprzedawcy umiejscowionym np. w galerii handlowej.

Urząd Regulacji Energetyki/Aleksander Tretyn 

Tauron i PGE chcą utworzyć firmę produkującą energię elektryczną