? Poranek BiznesAlert.pl: Rosyjski węgiel mocno tanieje. Czy to dumping?

11 kwietnia 2019, 08:45 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Mocno spadają ceny rosyjskiego węgla energetycznego. Z jakiego powodu? Czy można mówić o  dumpingu? Czy polski węgiel będzie w stanie z nim konkurować? Prezes KGHM Marcin Chludziński zapewnił Reutersa, że Sierra Gorda nie zostanie zamknięta, nie wykluczył jednak ograniczenia jej działalności, by podnieść efektywność. Co jeszcze przygotowaliśmy dla Państwa w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Od początku kryzysu politycznego, gospodarczego i humanitarnego w Wenezueli, produkcja ropy w tym kraju spadła aż o połowę. W swoim komentarzu Joanna Kędzierska sugeruje, że wydobycie surowca nie może uratować tego upadającego państwa.

A ponadto: w rozmowie z BiznesAlert.pl prezes PGE Energia Ciepła Wojciech Dąbrowski mówi o tym, jak niskoemisyjna kogeneracja może sprawić, że nasze ciepłownictwo będzie nie tylko bardziej ekologiczne, ale również bardziej ekonomiczne, a Wojciech Jakóbik analizuje ewolucję stosunku rosyjskiego giganta gazowego Gazpromu do rewolucji łupkowej, a potem do technologii skroplonego gazu.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: