Premierzy Polski, Czech i Słowenii odwiedzą Kijów, aby przedstawić unijny pakiet wsparcia

15 marca 2022, 09:15 Alert

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński pojadą dzisiaj do Kijowa, aby spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem. W rozmowach będą również uczestniczyć premier Czech Petr Fiala i premier Słowenii Janez Janša.

Kijów. Źródło: freepik
Kijów. Źródło: freepik

– Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz wiceprezes Rady Ministrów, przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janšą udają się dziś do Kijowa jako reprezentanci Rady Europejskiej na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem – podała kancelaria.

Wyjazd został zorganizowany w porozumieniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Celem wizyty jest potwierdzenie jednoznacznego poparcia całej Unii Europejskiej dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz przedstawienie szerokiego pakietu wsparcia dla państwa i społeczeństwa ukraińskiego – czytamy w komunikacie.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/Jędrzej Stachura

Traczyk: Podejście Niemiec do Rosji uległo zmianie strategicznej (ROZMOWA)