PSE podpisały umowy na świadczenie interwencyjnej rezerwy zimnej

21 listopada 2019, 14:45 Energetyka
energetyka Polska linie Rembelszczyzna

Polskie Sieci Elektroenergetyczne podpisały z PGE Górnictwo i Energetyką Konwencjonalną oraz Tauronem Wytwarzanie umowy na świadczenie usługi interwencyjnej rezerwy zimnej.

Zgodnie z umową z PGE GiEK, ta spółka będzie świadczyła na rzecz PSE usługę interwencyjnej rezerwy zimnej, polegającą na dysponowaniu oraz wykorzystaniu przez OSP jednostek wytwórczych 1 i 2 w Elektrowni Dolna Odra do interwencyjnego równoważenia bilansu mocy czynnej w celu zapewnienia bieżącego bezpieczeństwa pracy KSE. Umowa będzie obowiązywać od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r.

Natomiast z Tauronem Wytwarzanie operator podpisał dwie umowy o świadczenie usługi interwencyjnej rezerwy zimnej. Pierwsza z nich ma obowiązywać 1 stycznia 2020 roku do 30 listopada 2020 roku, a usługę mają świadczyć blok nr 3 w Elektrowni Siersza i nr 8 w Elektrowni Stalowa Wola. Od 1 stycznia 2020 roku do 31 marca 2020 roku będzie obowiązywała umowa w ramach, której usługi interwencyjnej rezerwy zimnej będą świadczyć blok nr 6 w Elektrowni Siersza i nr 1 w Elektrowni Łaziska. Umowa ta przewiduje możliwość jej przedłużenia maksymalnie do 30 listopada 2020 roku.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne/CIRE.PL