Rekonstrukcji energii i środowiska nie będzie. Tchórzewski i Szyszko zostają

11 grudnia 2017, 18:15 Alert

Prezydent Andrzej Duda po desygnowaniu Mateusza Morawieckiego na stanowisko szefa nowego rządu, powołał, nowych – starych ministrów. Na stanowiskach ministrów energii i  środowiska zostają ministrowie Krzysztof Tchórzewski oraz prof. Jan Szyszko.

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. KPRM/P.Tracz/CC
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. KPRM/P.Tracz/CC

Wbrew spekulacjom mediów nie nastąpiło połączenie resortów energii i rozwoju. Nie zmienił się jednocześnie skład szefów resortów energii oraz środowiska. Tuż przed zaprzysiężeniem nowych starych ministrów spekulowano, że na stanowisku szefa resortu środowiska mogłaby zastąpić prof. Jana Szyszkę dotychczasowa wiceminister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, tak się jednak nie stało.

Lasy, elektromobilność, walka z Nord Stream 2. Premiera Morawieckiego pomysły na energetykę

Kandydat desygnowany na premiera, Mateusz Morawiecki pozostanie jednocześnie ministrem finansów oraz rozwoju.

Wbrew przewidywaniom mediów, ministrem odpowiedzialnym za dyplomację będzie nadal Witold Waszczykowski. Media spekulowały, że miałby go zastąpić dotychczasowy szef gabinetu w Kancelarii Prezydenta RP, Krzysztof Szczerski, tak się jednak nie stało.

Na stanowisku ministra a obrony narodowej pozostanie także Antoni Macierewicz. Media podawały, że mógłby go zastąpić dotychczasowy szef minister spraw wewnętrznych, jednak i te spekulacje nie ziściły się.

Na stanowisku szefa ministerstwa infrastruktury i budownictwa pozostaje także Andrzej Adamczyk. Media także spekulowały o możliwości jego odejścia z piastowanego przez niego stanowiska. Nie znalazło to jednak odzwierciedlenia w faktach.

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz minister cyfryzacji, Anna Streżyńska również pozostają na swoich stanowiskach. O minister Streżyńskiej media informowały, że jako pierwsza miałaby pożegnać się ze swoją funkcją, a jej resort miałby zostać zlikwidowany. Obowiązki miał przejąć szef MSW. Jednak i te spekulacje nie sprawdziły się

Obserwatorzy życia politycznego oraz media podają, że do zmiany w gabinecie Prezesa Rady Ministrów może dojść już po nowym roku. Czy tak się stanie pokaże czas.

BiznesAlert.pl

Jakóbik: Nie będzie personalnego trzęsienia ziemi w resortach energii i środowiska