AlertEnergetykaEnergia elektrycznaOZE

RWE zainwestuje w polski offshore

Farma wiatrowa Hornsea. Fot. Wikimedia Commons

Farma wiatrowa Hornsea. Fot. Wikimedia Commons

RWE Renewables – spółka zależna RWE – nabył projekty 4 morskich farm wiatrowych w Polsce o łącznej mocy wytwórczej ponad 1,5 GW, podała spółka.

“Spółka nabyła udziały w spółkach projektowych od prywatnych właścicieli i deweloperów. RWE zamierza dalej rozwijać, budować i prowadzić działalność operacyjną projektów” – czytamy w komunikacie.

Cztery projekty znajdują się na różnych etapach rozwoju i są zlokalizowane w pobliżu Słupska. Ich budowa może się rozpocząć w 2023 r.

“Polska to bardzo atrakcyjny, wschodzący rynek morskiej energii wiatrowej o największym niewykorzystanym potencjale w Europie. RWE cieszy się z możliwości wczesnego wejścia na ten rynek i wykorzystania naszego globalnego potencjału morskiego oraz silnej pozycji lokalnej, aby wspierać budowę silnego sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce” – skomentował Sven Utermöhlen, dyrektor operacyjny na region Europy, Rynki Morskie i Nowe Rynki w RWE Renewables, cytowany w komunikacie.

“Jako jedna z największych globalnych firm zajmujących się energią odnawialną RWE dostrzega duży potencjał morskich farm wiatrowych w środkowej części polskiego Morza Bałtyckiego. Nasza strategia polega na rozwijaniu projektów, ich budowaniu i napędzaniu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce dzięki realizacji kolejnych działań” – dodała mówi Anja-Isabel Dotzenrath, dyrektor generalna RWE Renewables.

Po niedawnej wymianie aktywów ze spółką E.ON RWE Renewables dysponuje mocą zainstalowaną o wartości ponad 9 GW. Kolejne 2,6 GW jest w budowie, podano także.

ISBnews


Powiązane artykuły

AI

Bitwa o AI. Zadecydują cena prądu i emisje

Rosnące zapotrzebowanie na moc obliczeniową dla AI grozi wzrostem emisji CO2. Niemieccy urzędnicy obawiają się, że centra danych mogą przenosić...
Niemcy, sieć elektroenergetyczna. Źródło: Freepik

Fala upałów i awarie. U Niemców coraz częściej gaśnie światło

Lokalne blackouty stają się tego lata plagą niemieckiej prowincji. Powodem przerw w dostawach prądu są najczęściej awarie kabli i mniejszych...
Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej Urzędem Miasta Bydgoszczy, 4 bm. Konferencja dot. wsparcia finansowego na działania związane z rekultywacją wielkoobszarowych terenów poprzemysłowych i adaptacją do zmian klimatu, a także rządowego wsparcia dla terenów po dawnym Zachemie. (jm) PAP/Tytus Żmijewski

Inwestycje w wielkoskalowe OZE mniejsze niż zakłada ministerstwo klimatu

Inwestycje w duże farmy fotowoltaiczne istotnie zwolniły. Moc nowych instalacji, którym koncesje wydał w półroczu 2025 roku Urząd Regulacji Energetyki...

Udostępnij:

Facebook X X X