Rząd będzie rozmawiał o cenach i skróceniu łańcucha dostaw węgla

7 czerwca 2022, 12:00 Alert

We wtorek Rada Ministrów ma dyskutować o wysokich cenach węgla i zmianach, które mają im przeciwdziałać. – Trzeba zrobić wszystko, skrócić łańcuchy dostaw, być może pomyśleć o innych działaniach, aby zapewnić bezpieczeństwo pod kątem ogrzewania na zimę – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Źródło: flickr

Piotr Müller poinformował w rozmowie z Polskim Radiem, że podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów odbędzie się dyskusja o cenach węgla. Według rzecznika rządu nie będzie ona jednak dotyczyła konkretnego projektu, ale działań, które należy podjąć. – Ceny węgla są nieadekwatne. Trzeba zrobić wszystko, skrócić łańcuchy dostaw, być może pomyśleć o innych działaniach, aby zapewnić bezpieczeństwo pod kątem ogrzewania na zimę – zaznaczył.

– Chcemy sprawdzić, jak zadziała mechanizm skrócenia łańcuchów dostaw, czyli polskie spółki Skarbu Państwa będą bezpośrednio sprzedawały w detalu węgiel. W ten sposób chcemy obniżyć ceny węgla. Jeżeli nie będzie to wystarczające, to wtedy będziemy myśleć o innych rozwiązaniach – dodał.

Podkreślił, że decyzje w tej sprawie mogą zapaść w tym miesiącu.

Polskie Radio/Radio Opole/Jędrzej Stachura

Zbigniew Ziobro chce obniżenia cen węgla i uderza w Brukselę oraz Berlin