Stanisław Gawłowski z PO został przewodniczącym senackiej komisji ds. klimatu

12 sierpnia 2020, 16:30 Alert

Stanisław Gawłowski, członek PO i niezrzeszony senator z Koszalina został w środę wybrany na przewodniczącego senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu. Przeciw temu wyborowi protestują senatorowie PiS, zarzucając, iż ciążą na nim zarzuty korupcyjne.

Senat RP. Fot. Wikipedia
Senat RP. Fot. Wikipedia

Stanisław Gawłowski, doktor nauk ekonomicznych, jest niezrzeszonym senatorem z Koszalina, a jednocześnie członkiem Platformy Obywatelskiej. Był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Jako poseł na Sejm VIII kadencji (2015 – 2019) był przewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Od 16 listopada 2007 r. do 15 czerwca 2015 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. W latach 2008 – 2011 był przewodniczącym Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wyborowi Gawłowskiego przeciwni są członkowie PiS. – Większość zgłosiła senatora Gawłowskiego na kandydata na przewodniczącego Komisji ds Klimatu. Nie zgodzimy się na powierzenie tej funkcji osobie, na której ciążą liczne zarzuty korupcyjne. Jeśli Senat dokona takiego wyboru senatorowie PiS zrezygnują z członkostwa w Komisji – napisał senator PiS Marek Pęk na Twitterze. Inny senator PiS, Stanisław Karczewski, komentując wpis Pęka napisał: – Przekraczana jest w Senacie kolejny raz granica. Przyzwoitości.

Polska Agencja Prasowa/Michał Perzyński