Służby sprawdzają kolejne transakcje JSW

27 sierpnia 2019, 09:15 Alert

Jak wynika z informacji Dziennika Gazety Prawnej, służby zainteresował zakup przez JSW Przedsiębiorstwa Budowy Szybów za ponad 200 mln zł.

Siedziba JSW. Fot. JSW S.A.
Siedziba JSW. Fot. JSW S.A.

Kontrola służb w JSW

– Faktycznie, jednym z wątków śledztwa jest zakup przez JSW pakietu akcji PBSz. Śledztwo ma na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności związanych z tą transakcją – powiedziała gazecie Agnieszka Wichary, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Przedstawiciele firmy w rozmowie z dziennikiem nieoficjalnie mówią, że nie wiedzą, skąd obecne zainteresowanie służb tą transakcją.

Jak ustalił DGP, działania w JSW są prowadzone także w innych sprawach. Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, przekazała dziennikowi, że w żadnym ze śledztw nikomu nie przedstawiono zarzutów. Analizowane sprawy dotyczą nieprawidłowości przy robotach korytarzowych w kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, remontu w kopalni Pniówek, przyjmowania przez spółkę korzyści majątkowych w latach 2011-2012, i w reszcie wyrządzenia szkody majątkowej spółce córce.

Dziennik Gazeta Prawna

Stępiński: Gra o kopalnie Australijczyków za zasłoną dymną