Szortyka: Bumar Łabędy liczy na nowe zlecenia

29 sierpnia 2013, 11:14 Bezpieczeństwo

– Chcemy uczestniczyć we wszystkich częściach Polskiego Narodowego Programu Pancernego, czyli w modernizacji i polonizacji czołgu Leopard, budowie nowego czołgu podstawowego, bojowego wozu piechoty, kołowego transportera opancerzonego oraz tworzeniu nowej wieży bezzałogowej dla transportera Rosomak – wylicza zadania, stojące przez ZM Bumar Łabędy S.A. prezes spółki Andrzej Szortyka w wywiadzie dla „Forum Biznesu”, dodatku „Dziennika Gazety Prawnej”.

Szortyka podkreśla, że Bumar Łabędy liczy też na nowe zlecenia, wynikające z umowy zawartej przez Polski Holding Obronny z wielonarodowym koncernem przemysłu zbrojeniowego i lotniczego BAE Systems.

– Współpraca ma dotyczyć zarówno wprowadzenia nowych rozwiązań technologicznych, jak i produkcyjnych. Do naszych zadań należeć będzie produkcja podzespołów do czołgu BAE Systems: CV90 oraz wielozadaniowej platformy gąsienicowej. Realizacja takiego zadania to wielka szansa zarówno dla nas, wykonawców, jak i Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych OBRUM sp. z o.o., który ma być naszym zapleczem badawczo-rozwojowym.

Prezes ocenia, że bieżący rok jest dla firmy satysfakcjonujący, ale konieczne było poniesienie wielu wydatków inwestycyjnych.

– Na bieżąco modernizujemy zarówno hale produkcyjne, jak i sprzęt – mówi Szortyka.