font_preload
PL / EN
Energetyka Energia elektryczna Gaz 20 listopada, 2013 godz. 12:26   
KOMENTUJE: Konrad Szymański

Szymański: Także UE tłamsi działalność gospodarczą Europejczyków

Konrad Szymański

„Potrzebujemy mniej regulacji. Każda nowa regulacja powinna przejść proponowany przez brytyjski rząd test konkurencyjności. Nie potrzebujemy nowych dyrektyw w sprawie gazu łupkowego, czy oceny wpływu środowiskowego. Potrzebujemy przewidywalności dla inwestorów na rynku energii. Trzeba pilnie wycofać się z polityki wysokich cen energii w Europie.” – mówił dziś w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o programie prac Komisji Europejskiej na rok 2014.

Program prac Komisji Europejskiej na rok 2014 zakłada przedstawienie pakietu projektów legislacyjnych i nielegislacyjnych w obszarze wydobycia węglowodorów ze źródeł niekonwencjonalnych. Podobne plany były wpisane w program prac Komisji Europejskiej na rok 2013, jednak z powodu silnych podziałów wewnętrznych w Komisji i w Radzie nie zostały jak dotąd zrealizowane.

Poniżej przedstawiamy pełną treść wystąpienia w imieniu grupy konserwatywnej (EKR):

Zadaniem numer jeden dla każdej Komisji Europejskiej jest dziś głęboki przegląd unijnego prawodawstwa pod kątem konkurencyjności. Zapowiedzi Przewodniczącego Barroso w tej sprawie są obiecujące.

Także Unia Europejska jest odpowiedzialna za tłamszenie działalności gospodarczej Europejczyków.

Redukcja wymogów unijnych w obszarach obowiązków administracyjnych i informacyjnych firm,  szczególnie dla małych i średnich jest dziś palącą potrzebą.

Samo uwolnienie rynku usług i rynku cyfrowego może przynieść dodatkowe 6% unijnego PKB.

 

Potrzebujemy mniej regulacji. Każda nowa regulacja powinna przejść proponowany przez brytyjski rząd i 6 innych państw członkowskich test konkurencyjności. Nie potrzebujemy nowych dyrektyw w sprawie gazu łupkowego, czy oceny wpływu środowiskowego. Potrzebujemy przewidywalności dla inwestorów na rynku energii. Trzeba pilnie wycofać się z polityki wysokich cen energii w Europie, szczególnie w kontekście umowy o wolnym handlu z USA.

 

Wspólny rynek jest jedynym instrumentem antykryzysowym, jaki mamy. Czas go urzeczywistnić.