AlertŚrodowisko

Tauron Ciepło rozpoczął sezon grzewczy

Fot. Tauron

Już około 90 procent wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych a zarazem odbiorców Tauron Ciepło zdecydowało o rozpoczęciu sezonu grzewczego. Oznacza to, że 700 tysięcy mieszkańców aglomeracji śląsko-dąbrowskiej może już korzystać z ciepła sieciowego – informuje spółka.

Spadek temperatury i rozpoczęcie sezonu grzewczego

Spadek temperatury powietrza w ostatnich dniach spowodował napływ wniosków spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości o uruchomienie dostaw ciepła. – Jesteśmy przygotowani do sezonu grzewczego, kolejne wnioski ze strony spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków realizujemy na bieżąco, bez zakłóceń – mówi Piotr Zalejski, dyrektor departamentu przesyłu Tauron Ciepło.

W Tauron Ciepło zgłoszenie rozpoczęcia sezonu grzewczego możliwe jest zdalnie, za pośrednictwem elektronicznego Biura Obsługi Klienta (eBOK Ciepło) lub poprzez wysłanie wniosku drogą mailową. W obu przypadkach konieczne jest podanie adresu dostawy ciepła. Warto przypomnieć, że dostawy są uruchamiane i wstrzymywane w dowolnym terminie, na wniosek wspólnoty, spółdzielni lub zarządcy obiektu.

– W okresie przejściowym, na początku jesieni, kiedy zapotrzebowanie na ciepło nie jest wysokie, dostawy ciepła do mieszkań w pełni reguluje automatyka pogodowa, która uruchamia lub wyłącza ogrzewanie przy ustalonej temperaturze zewnętrznej. Najczęściej stosowany próg temperatury ustalany na wniosek klienta to około 12-14 stopni Celsjusza – dodaje Piotr Zalejski.

To drugi sezon grzewczy w czasie pandemii koronawirusa. Sezon grzewczy 2019/2020 w Tauron Ciepło rozpoczął się w podobnym terminie – również z końcem września, a zakończył w czerwcu 2020 roku.

Tauron/Jędrzej Stachura

Tauron zainwestuje ponad pół mld zł w rozwój sieci dystrybucyjnej Śląska


Powiązane artykuły

Ulewy i tornada w USA odcięły mieszkańców od energii

W sobotę i niedzielę stan Minnesota doświadczył ulew, które stworzyły ryzyko powodzi. Dodatkowo zarejestrowano tornada, które pozbawiły prawie 50 tysięcy...

Mięso niezgody. Greenpeace zarzuca niemieckim sklepom szkodliwe emisje

Według badań Greenpeace, zakłady mięsne niemieckich sieci Edeka, Kaufland i Rewe emitują rocznie ponad 10 milionów ton CO2, tyle co...

Niemieckie ciężarówki boją się opłat za klimat

  Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA) wyraziło obawy o wysokie grzywny liczone w miliardach euro ze względu na wygórowane cele...

Udostępnij:

Facebook X X X