Rz: Tauron weźmie prawdopodobnie udział w aukcji OZE

29 sierpnia 2017, 07:00 Alert

Tauron prawdopodobnie złoży oferty w zaplanowanych na wrzesień i październik aukcjach OZE – informuje „Rzeczpospolita”. Według informacji dziennika jest bardzo prawdopodobne, że Grupa wystartuje w akcjach zaplanowanych na 28 września oraz 2 października.

Pierwsza z tych aukcji dedykowana jest jednostkom o mocy poniżej 1 MW, w szczególności chodzi o biogazownie inne niż rolnicze, jednostki wykorzystujące biomasę oraz niektóre elektrownie wodne. W tej aukcji Tauron ma złożyć ofertę elektrowni wodnej o mocy ok. 0,7 MW.

Maksymalna ilość energii elektrycznej, która może zostać sprzedana podczas aukcji zaplanowanej na 28 września została określana na poziomie nieco ponad 1,659 TWh, a maksymalna wartość – prawie 556,175 mln zł. Natomiast na 2 października 2017 r. zaplanowano akcję dla tego typu jednostek o mocy powyżej 1 MW i podczas niej Tauron prawdopodobnie będzie się ubiegał o wsparcie dla hydroelektrowni o łącznej mocy ok. 30 MW i instalacji biomasowych o łącznej mocy 120 MW.

Maksymalna ilość energii elektrycznej, która może zostać sprzedana podczas tej aukcji wynosi ponad 10,5 TWh, a wartość maksymalną ustalono na poziomie prawie 3,769 mld zł.

Jak ustaliła „Rz” w PGE i Enei jeszcze nie zapadały decyzje odnośnie udziału w najbliższych aukcjach OZE, a w Enerdze dziennikowi nie udało się uzyskać informacji na ten temat.

Rzeczpospolita/CIRE.pl