TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

8 lipca 2023, 07:30 Energetyka

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (3-7.07.2023).

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.

1. Perzyński: USA mogą zablokować eksport rosyjskiej ropy do Chin, ale…

– Morska blokada marynarki Stanów Zjednoczonych wobec rosyjskiego eksportu ropy do Chin jest możliwa do zrealizowania, ale ryzykowna – pisze Jacek Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl.

2. Jakóbik: Rosja robi wszystko, aby odstraszyć Zachód od Ukrainy

– To gra strachem lub – w ostateczności – katastrofą, która nie miałaby oddziaływania globalnego. Rosjanie robią wszystko, żebyśmy bali się wspierać Ukrainę. Groźby są jednak najskuteczniejsze, kiedy nie są realizowane – mówi redaktor naczelny BiznesAlert.pl Wojciech Jakóbik w rozmowie z Wirtualną Polską.

3. Sadowski: Atomowy kubeł zimnej wody w Japonii

– Fukushima to słowo, które większości osób kojarzy się z katastrofą w 2011 roku. Trzęsienie ziemi, a w jego następstwie wielkie tsunami sprawiły, że konstrukcja elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi nie wytrzymała naporu wody. Doprowadziło to do wyłączenia obiektu, który pozostaje w tym stanie do dnia dzisiejszego. Japończycy wyłączyli również pozostałe elektrownie jądrowe na terenie całego kraju w obawie przed możliwymi zagrożeniami. Dziś także Fukushima Daiichi przyciąga uwagę społeczności międzynarodowej, a to za sprawą japońskich planów dotyczących wypuszczenia z niej wody do Pacyfiku – pisze Jakub Sadowski, współpracownik BiznesAlert.pl.

4. Jakóbik: Duńska lekcja dla polskiego portu instalacyjnego offshore

Pierwszy i największy port instalacyjny morskich farm wiatrowych na świecie znajdujący się w Danii służy wiedzą Polakom, którzy chcą budować jeden lub kilka własnych. Taki port to być albo nie być polonizacji branży – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

5. Młynarkiewicz: Nie ma dobrej alternatywy wobec dużego atomu (ROZMOWA)

– Nie ma obecnie dobrej alternatywy wobec wielkoskalowej, czystej i stabilnej energetyki jądrowej – mówi p.o. prezesa Polskich Elektrowni Jądrowych Łukasz Młynarkiewicz w rozmowie z BiznesAlert.pl.

Kolejne strzały wojny technologicznej Zachodu z Chinami. Spięcie