TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

29 lipca 2023, 07:30 Energetyka

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (24-28.07.2023).

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.

1. Szurowska: Inwestycja pod ostrzałem, czyli jak Ukraina buduje wiatraki podczas wojny

– Wojna na Ukrainie zmieniła myślenie o paliwach kopalnych w kontekście bezpieczeństwa energetycznego. Powstające w warunkach wojennych elektrownie wiatrowe stają się remedium na zniszczoną przez Rosjan “tradycyjną” infrastrukturę energetyczną – pisze Maria Szurowska, współpracownik BiznesAlert.pl.

2. Przybyszewski: Odwołanie zakupu Su-35 i koniec rozmów irańsko-rosyjskich to fake news

– Eskadra Su-35 miała dotrzeć do Iranu w ciągu ostatnich czterech miesięcy, ale kontrakt wciąż nie jest realizowany. Zachwyt mediów jest przedwczesny i nieuzasadniony, bo opiera się na niezrozumieniu sytuacji – pisze Łukasz Przybyszewski, prezes Abhaseed Foundation Fund.

3. Perzyński: Dziurawe gazociągi mogą sprawić, że gaz będzie szkodził jak węgiel (ANALIZA)

– W ciągu ostatniej dekady gaz ziemny był postrzegany jako doskonałe „paliwo pomostowe”, gdy świat przechodzi na zeroemisyjne źródła energii.  Gaz ziemny w trakcie spalania emituje prawie 50 procent mniej CO2 niż węgiel, ale ostatnie badania wykazały, że wycieki z gazociągów występują częściej niż wcześniej sądzono, co potencjalnie podważa „zielone referencje” paliwa – pisze Jacek Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Kuffel: Fotowoltaika w Polsce ma większy potencjał, niż się wydaje

– Można użyć wielu przymiotników do opisania Polski, jednak „słoneczna” nie jest tym, który przychodzi na myśl jako pierwszy. Okazuje się, na podstawie danych produkcji energii z paneli fotowoltaicznych zbieranych przez Urząd Regulacji Energetyki, że jest on jednak niezwykle trafny – pisze Magdalena Kuffel, współpracownik BiznesAlert.pl.

5. Siemieniuk: Polska stanie się przyczółkiem Korei w Europie dzięki zbrojeniówce

Współpraca polsko-koreańska nie ogranicza się jedynie do zakupów uzbrojenia. Jest ona także rozwijana w sektorze energetycznym, komunikacyjnym, technologii 4.0 oraz budowlanym. Rząd w Seulu traktuję Polskę jako bramę do szerszego rynku europejskiego – pisze Bartosz Siemieniuk, współpracownik BiznesAlert.pl.

Kopalnia Turów i jej wyboista droga ku transformacji energetycznej regionu. Spięcie