TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

16 września 2023, 07:30 Energetyka

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia.

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.

1. Siemieniuk: Boeing oferuje Polsce swój ciężki myśliwiec

– Boeing bardzo mocno promuje swój samolot przewagi powietrznej F-15 EX Eagle II. Maszyna ta może idealnie uzupełniać się z F-35 pełniąc funkcję swoistego konia roboczego. Ciekawym w tym wszystkim jest fakt, że to producent oferuje swoją konstrukcję. Nie jest to codzienne zjawisko – pisze Bartosz Siemieniuk, współpracownik BiznesAlert.pl.

2. Skowron: Rozbudowa Ropociągu Pomorskiego to kwestia bezpieczeństwa (ROZMOWA)

– Obecnie nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie Ropociągu Pomorskiego, ale projekt otrzymał pozwolenie na budowę – mówi prezes PERN Mirosław Skowron w rozmowie z BiznesAlert.pl.

3. Grzegorczyk: Azoty muszą przetrwać okres deindustrializacji Europy

– Obserwując regulacje wprowadzane na szczeblu unijnym można odnieść wrażenie, że Unia Europejska dąży do deindustrializacji – powiedział wiceprezes Grupy Azoty Filip Grzegorczyk w rozmowie z BiznesAlert.pl.

4. Gibała: Finlandia radzi sobie bez rosyjskich surowców

– Kiedy Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, Finlandia, jako jedno z państw europejskich, również postanowiła wycofać się z umów gazowych z Rosją. Kraj musiał do znaleźć alternatywne sposoby pozyskania energii, co wywarło znaczący wpływ na narodową politykę energetyczną oraz gospodarczą kraju – pisze Mateusz Gibała, współpracownik BiznesAlert.pl.

5. Karwowski: Opony i wieże stają się nadzieją rosyjskiej obrony przeciwlotniczej (FELIETON)

– Rosjanie poczuli się mniej pewnie, gdy drony wzniosły się nad Moskwą. Po utracie opinii drugiej potęgi militarnej na świecie wzięli zagrożenie na poważnie i stanęli na wysokości zadania by zachować tytuł pierwszej potęgi militarnej w Rosji. Rozbudowali swoje systemy obronne za pomocą… wież oraz opon – pisze Marcin Karwowski, redaktor BiznesAlert.pl.

Atomowa Greta Thunberg. Spięcie