TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

6 marca 2021, 07:00 Alert
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (1-5.03.2021).

1. Spirydowicz: Czyste technologie węglowe to szkodliwe mrzonki (POLEMIKA)

11 lutego, po przedstawieniu przez premiera Mateusza Morawieckiego planu „Polityka Energetyczna Polski do 2040” na kilka kuriozalnych komentarzy, pozwolił sobie Bogdan Tkocz, wiceprzewodniczący Komitetu protestacyjno-strajkowego w Grupie Tauron i przedstawiciel Solidarności. Na łamach BiznesAlert.pl przeczytaliśmy, że jego zdaniem m.in. nie należy szybko rezygnować z węgla, a środki na transformację przeznaczyć na czyste technologie węglowe – pisze Agnieszka Spirydowicz, koordynator Komitetu Transformacji Regionu Turoszowskiego.

2. Jakóbik: Polski Plan Marshalla będzie zielony, by dał jak najwięcej wsparcia energetyce (ANALIZA)

Projekt Krajowego Planu Odbudowy poświęca najwięcej miejsca Odnawialnym Źródłom Energii, bo inwestycje w nie będą najbardziej kosztowne i mogą zyskać najwięcej przychylności Komisji Europejskiej. To ona zatwierdzi zielony Plan Marshalla dla Europy – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Daszyńska-Muzyczka: Fundusz Trójmorza nie potrzebuje więcej projektów, ale środków (ROZMOWA)

– Dzisiaj moim bólem głowy jest coś innego niż liczba projektów, bo te są na stole. Muszę walczyć o inwestorów i pokazać, jak region Trójmorza jest interesujący i dlaczego warto w niego inwestować – mówi przewodnicząca Rady Nadzorczej Funduszu Trójmorza i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka w rozmowie z BiznesAlert.pl.

4. Onichimowski: Strategia energetyczna nie odpowiada na największe wyzwanie energetyki (ROZMOWA)

– Strategia energetyczna kompletnie nie przystaje do realiów. To mydlenie oczu pomijające zasadniczą zmiany paradygmatu energetyki, która staje się coraz bardziej obywatelska. Mówimy, że rozwiążemy problemy wysokich cen energii w Polsce poprzez inwestycje w energetykę jądrową i offshore, jedynie odsuwając zasadnicze problemy energetyki o kilka lat – mówi Grzegorz Onichimowski, senior consultant w NODES AS i były prezes Towarowej Giełdy Energii.

5. Sang Don Kim: Koreańska oferta jądrowa dla Polski ma przewagę konkurencyjną nad innymi (ROZMOWA)

– Wierzę, że najważniejszymi czynnikami decydującymi o sukcesie budowy elektrowni jądrowej są typ reaktora, który gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz możliwość realizacji projektu w terminie i w ramach budżetu. Jako godny zaufania dostawca technologii jądrowej, KHNP ma pod tym względem przewagę konkurencyjną nad innymi dostawcami i wierzymy, że polski rząd podejmie rozsądną decyzję – mówi Sang Don Kim, wiceprezes, dział rozwoju biznesu w KHNP.