AlertEnergetyka

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #41

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (21-25.10.2019).

1. Jakóbik: Tak przegrać jak Gazprom na Ukrainie to jak wygrać

Rekordowe zapasy w europejskich magazynach gazu pozwolą przedłużyć rozmowy o przyszłości dostaw gazu przez Ukrainę. Być może do czasu ich zakończenia będzie gotowy sporny gazociąg Nord Stream 2 i o to chodzi Rosjanom – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

2. Baca-Pogorzelska, Stępiński: Jedziemy z tym koksem. Czy JSW zapłaci karę za milczenie?

Jastrzębska Spółka Węglowa przekonuje, że nadal prowadzi rozmowy z australijskim Prairie Mining na temat przejęcia jego aktywów górniczych w Polsce. Nie poinformowała jednak o tym w raporcie bieżącym. Według naszych ustaleń sprawą zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego – piszą Karolina Baca Pogorzelska, współpracownik BiznesAlert.pl, oraz Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl.

3. Stępiński: Prywatny atom w Polsce? Nie tak prędko

Michał Sołowow otwierający listę 100 najbogatszych Polaków ma ambitne plany budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Aby powstał pierwszy, prywatny reaktor w Polsce potrzebne są konkrety, których na razie brakuje – pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Sawicki: Bankowa rewolucja w programie Czyste Powietrze (ANALIZA)

Dalsze zmiany w programie Czyste Powietrze mogą być niezbędne. Banki proponują rozwiązania mające go uprościć i przyspieszyć, a także włączenie do niego dotacji do mikroinstalacji OZE – pisze Bartłomiej Sawicki, redaktor BiznesAlert.pl.

5. Jakóbik: Nie dajcie się nabrać Węgrom

Nikt w Europie nie powinien dać się uwieść polityce równych odległości prowadzona przez Węgry. Węgrzy niejako pomagają Rosjanom przygotować kryzys gazowy na Ukrainie – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.


Powiązane artykuły

Friedrich Merz, przyszły kanclerz Niemiec. Fot.: PAP / EPA / Clemens Bilan

Lobbyści mogli mieszać przy niemieckiej umowie koalicyjnej

Niemiecka telewizja publiczna ZDF podaje, że do rozmów koalicyjnych wiosną tego roku w Niemczech między CDU/CSU i SPD dopuszczono lobbystów. Według...

Niemcy: Od 2005 roku emisje CO2 spadły o połowę

Federalny Urząd Ochrony Środowiska (UBA) w Dessau-Roßlau podaje, że od wprowadzenia systemu dokumentacji emisji CO2 w 2005 roku emisje w...

Szefowie senackich komisji chcą wywrócić stolik z ustawą wiatrakową

Senatorowie Stanisław Gawłowski z Koalicji Obywatelskiej i Waldemar Pawlak z PSL postanowili wczoraj „zrobić porządek” z rządowym projektem ustawy o...

Udostępnij:

Facebook X X X