TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #44

16 listopada 2019, 07:30 Alert
Top Tygodnia

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (11-15.11.2019).

1. Jakóbik: Sąd nad ministerstwem energii

Likwidacja ministerstwa energii to dopiero początek zmagań o lepsze zarządzanie energetyką. Teraz odbędzie się sąd nad reformą, która może być kontynuowana lub odwrócona. Zanim z chaosu wyłoni się porządek może dojść do kolejnych sporów – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

2. Baca-Pogorzelska: Rośnie nam węglowa górka

4,7 mln ton – tyle niesprzedanego węgla leżało na zwałach polskich kopalń na koniec września. To ostatnie dane ARP. Import się zmniejsza, ale nie w takim tempie, jak rosną zapasy – pisze Karolina Baca-Pogorzelska, współpracownik BiznesAlert.pl.

3. Stępiński: Stare wyzwania nowego ministra środowiska

W ubiegłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty i przedstawiło skład rządu. Michał Woś stanie na czele resortu środowiska. Nowy minister nie będzie miał wiele czasu na dostosowanie się do nowej roli, ponieważ stoją przed nimi duże wyzwania – pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Jakóbik: Hodujemy nowe Naddniestrze (FELIETON)

Zachód na własne życzenie hoduje sobie nowe Naddniestrze i zgadza się na Nord Stream 2, który może dodatkowo zdestabilizować Ukrainę – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

5. Stępiński: Lifting strategii energetycznej

Projekt aktualizacji strategii energetycznej 2040 roku był jednym z najbardziej wyczekiwanych dokumentów przez sektor. Miał być bardziej ambitny od pierwszej dokumentu z listopada 2018 roku. Co prawda zakłada możliwość większego ograniczenia udziału węgla w miksie energetycznym przy jednoczesnym wzroście OZE, ale okazuje się, że Polska będzie produkowała mniej energii z morskiego wiatru i atomu, a więcej… z węgla w stosunku do poprzedniego projektu strategii – pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl.