Uniwersytet Warszawski otwiera kierunek studiów magisterskich energetyczno-klimatycznych

2 sierpnia 2023, 13:30 Alert

Od nowego roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytet Warszawski uruchomi nowy kierunek studiów magisterskich energetyczno-klimatycznych. Jego studenci będą mogli czerpać wiedzę o sektorze energetycznym i transformacji energetycznej.

Studenci. Źródło: Freepik
Studenci. Źródło: Freepik

Od nowego roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ruszy pierwsza edycja studiów II stopnia LLM EU Energy and Climate Law. Celem tego dwuletniego kursu, prowadzonego w języku angielskim, jest zapewnienie studentom najwyższej jakości wiedzy na temat prawnych, ekonomicznych i technicznych uwarunkowań funkcjonowania sektora energetycznego i transformacji energetycznej.

Zajęcia będą się odbywać na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego w weekend – od piątku popołudniu do soboty popołudniu. Połączenie doświadczeń i wiedzy nauczycieli, innowacyjnego programu studiów oraz możliwości udziału w zajęciach przez osoby aktywne zawodowo, sprawia, że LLM EU Energy and Climate Law tworzy wyjątkową okazję dla wszystkich zainteresowanych przedmiotową tematyką do podniesienia swoich kompetencji zawodowych i zwiększenia kompetencji, które można wykorzystać we wspólnym wysiłku na rzecz wyzwań stojących przed sektorem energetycznym – podaje UW.

Uniwersytet Warszawski zachęca do udziału w rekrutacji. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Uniwersytet Warszawski / Jędrzej Stachura

PGE i Uczelnia Łazarskiego uruchamiają kierunek studiów poświęcony offshore