Wadowski: Publikacja aktualizacji strategii Tauronu jest możliwa w drugim kwartale

13 maja 2019, 13:30 Energetyka
Marek Wadowski, wiceprezes Grupy Tauron ds. finansowych Fot. BiznesAlert.pl
Marek Wadowski, wiceprezes Grupy Tauron ds. finansowych Fot. BiznesAlert.pl

Publikacja aktualizacji strategii Tauronu jest możliwa w II kwartale 2019 roku – poinformował dziennikarzy wiceprezes spółki Marek Wadowski. Dodał, że żadna decyzja w sprawie aktywów węglowych Tauronu nie zapadła.

„Pracujemy nad aktualizacją strategii. Będziemy chcieli ją opublikować jak najszybciej. Myślę, że jest to możliwe jeszcze w drugim kwartale” – powiedział wiceprezes w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Pytany, czy Tauron rozważa sprzedaż części aktywów węglowych odpowiedział, że żadna decyzja nie została podjęta.

Wadowski podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że w 2019 roku Tauron nie powinien przekroczyć zapisanego w kowenantach wskaźnika długu netto do EBITDA na poziomie 3,5.

W poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski powiedział dziennikarzom, że ministerstwo energii pracuje nad rozwiązaniami dla aktywów węglowych Tauronu.

Pytany, czy jest logika biznesowa w tym, by Tauron sprzedał jakieś aktywa węglowe odpowiedział: „Jest, chcemy to przedstawić, bo teraz nad tym pracujemy”. Dodał, że chce, by pomysł został przedstawiony jeszcze w maju.

„Tauron ma ważne inwestycje, potrzebuje +oddechu+, trzeba pewne rzeczy uporządkować. Trzeba, by Tauron się wzmacniał, bo ma przed sobą inwestycje” – powiedział Tobiszowski.

W piątek po sesji agencja Reuters, powołując się na źródła, podała, że Tauron zamierza sprzedać część kopalni, żeby poprawić swoją sytuację finansową.

Prezesi JSW i PGG informowali w poniedziałek, że nie prowadzą rozmów w sprawie zakupu aktywów węglowych Tauronu.

Polska Agencja Prasowa