Wiceminister klimatu zapowiada prezentację nowej polityki klimatyczno-energetycznej

20 lutego 2020, 16:30 Alert
kl
Mateusz Morawiecki (L), Ireneusz Zyska (Ś) i Michał Kurtyka / fot. Ministerstwo Klimatu

Ministerstwo klimatu planuje rozpoczęcie prezentacji nowej polityki klimatyczno-energetycznej na przyszły tydzień – poinformował w środę Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i pełnomocnik rządu ds. OZE, podczas II konferencji Kolej na Energię, zorganizowanej przez klaster Luxtorpeda 2.0.

Nowa polityka klimatyczno-energetyczna

– Ministerstwo klimatu przygotowuje nową politykę klimatyczno-energetyczną. (…) Myślę, że w najbliższym czasie, w przyszłym tygodniu (…) ten program będzie ogłoszony albo przynajmniej ogłaszany etapami – powiedział Zyska.

Dodał, że to bardziej polityka klimatyczna, „bo w energetycznej zamierzamy zmodyfikować pewne wektory związane z nadaniem priorytetów rozwoju energetyki odnawialnej w tym kwestii produkowania i wykorzystania wodoru”.

Zyska zapowiedział, że choć obecnie Polska jest w oczach opinii europejskiej i światowej uznawana za „kraj obarczony dziedzictwem węglowym i gospodarką jeszcze nie opartą na odnawialnych źródłach energii”, to wkrótce w tej kwestii wizerunek naszego kraju szybko ulegnie zmianie.

Polska Agencja Prasowa

Lipka: Atom zamiast węgla brunatnego to rozsądna alternatywa