Żaryn: Propaganda Putina mówi, że UE nie przeżyje bez rosyjskich surowców

2 września 2022, 09:27 Bezpieczeństwo

Rosyjska propaganda mówi o tym, że Polacy zamarzną zimą bez rosyjskiego węgla i gazu. Rosja eksponuje kryzys energetyczny, o czym informuje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

„Polacy umrą z głodu”

Polacy mają zmarznąć bez rosyjskiego węgla i gazu, a kraje Unii Europejskiej mają mierzyć się z kryzysem żywnościowym. Napisał o tym rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn na Twitterze, zwracając uwagę na to, jak Rosja manipuluje informacjami, uwypuklając zależność krajów europejskich od surowców sprowadzanych z Federacji Rosyjskiej.

Według Żarynego rosyjska propaganda ma na celu „wykazanie”, że nałożone na Federacje Rosyjską przez Unie Europejską sankcje, nie działaj i tym samym UE szkodzi sama sobie. W kremlowskich mediach podaje się również, że „bez rosyjskiego węgla i gazu Polacy zamarzną lub umrą z głodu”. W kontekście Polski, Federacja Rosyjska podaje również, że „uparte dążenie Polski” do rezygnacji Unii Europejskiej z rosyjskich węglowodorów.

„Rosyjska propaganda wykorzystuje tematykę polityki energetycznej do wywierania presji na Europę” napisał rzecznik na Twitterze. Żaryn dodał, że rozsiewana propaganda jest w ostatnim czasie wzmocniona i stwierdza, że powodem tego jest dążenie do wykazania, że „sankcje nałożone na FR przez UE są szkodliwe dla krajów Wspólnoty, nie stanowią natomiast zagrożenia dla samej Rosji”.

Twitter/Maria Andrzejewska 

Rajewski: Ani MAEA, ani ONZ nie usuną Rosjan z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej (ROZMOWA)