InfrastrukturaKolejeWszystko

Abgarowicz: W PKP S.A. spółka TK Telekom nie miała szans na rozwój

PKP SA otrzymała list intencyjny, w którym Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) wyraził zainteresowanie udziałem w finansowaniu transakcji zakupu udziałów TK Telekom przez potencjalnych inwestorów – wszyscy zainteresowani inwestorzy będą mieli zapewniony równy dostęp do takiego finansowania. Finansowanie przez EBOiR będzie zależne od osiągnięcia satysfakcjonujących uzgodnień między stronami oraz uzyskania zgody kredytowej komitetu inwestycyjnego Banku – poinformowała spółka PKP SA. 

– Wydarzenie to mocno wzmacnia pozycję przeznaczonej do prywatyzacji spółki TK Telekom na rynkach finansowych i gospodarczych. Bowiem udział takiego banku jak EBOiR stanowi gwarancję realizacji tego projektu z punktu widzenia biznesowego – przekonuje w rozmowie z naszym portalem sen. Łukasz Abgarowicz (PO), członek senackiej komisji gospodarki narodowej.

Jego zdaniem w spółce TK Telekom istnieje duży potencjał rozwoju. Zaś w skostniałej strukturze PKP SA spółka ta nie ma wystarczających szans na rozwój.

– A dysponuje przecież sieciami światłowodowymi, okablowaniem, będzie świadczyć swoje usługi kolei na zasadzie outsourcingu. Będzie jednocześnie – co istotne – świadczyć swe usługi na rynku – twierdzi dalej Łukasz Abgarowicz. – Szczególnie dziś, gdy otwarty dostęp przez internet jest coraz bardziej zagrożony. Wobec tego uważam, że bardzo wiele instytucji będzie się posługiwało sieciami rozległymi, przynajmniej w części swej działalności. Bo banki muszą się przecież komunikować ze swymi klientami także przez internet. Ale wewnętrzne oparcie działalności o sieci rozległe, zamknięte – niedostępne z zewnątrz, stanowi gwarancję utrzymania wymaganego poziomu bezpieczeństwa.

Zdaniem senatora spółka TK Telekom dodatkowo dysponuje usługami sieci pakietowej, prawdopodobnie jako pierwsza w Polsce, ponadto szybkimi łączami. Może to mieć istotne znaczenie dla podniesienia bezpieczeństwa w biznesie, zwłaszcza finansowym.

– Uważam, że TK Telekom ma takie usługi do zaoferowania – kontynuuje Abgarowicz. – Łącznie z faktem, że spółka ta dysponuje liniami dostępowymi powinno to sprawić, że w wyniku jej prywatyzacji na rynku telekomunikacyjnym pojawi się ważny gracz.


Powiązane artykuły

Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

PSG: Tereny dotknięte powodzią otrzymają nowy gazociąg

Spółka poinformowała o otrzymaniu decyzji lokalizacyjnej dotyczącej gazociągu Otmuchów-Paczków (powiat nyski), na terenach, które zostały dotknięte przez zeszłoroczną powódź. Infrastruktura...

Polska i kraje bałtyckie zbliżają się by chronić energetykę

Polska oraz Litwa, Łotwa i Estonia podpisały memorandum dotyczący współpracy w zakresie ochrony infrastruktury energetycznej. W lutym bieżącego roku kraje...

Udostępnij:

Facebook X X X