ARP podpisała list intencyjny z General Electric o rozwoju offshore

17 stycznia 2020, 11:00 Alert
Morskie farmy wiatrowe. Fot.: WindEurope
Morskie farmy wiatrowe. Fot.: WindEurope

Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała list intencyjny z General Electric, który zakłada rozwój możliwości produkcyjnych i usługowych w sektorze nowoczesnych konwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii – podała ARP w komunikacie prasowym. Współpraca miałaby w szczególności dotyczyć rozwoju morskich farm wiatrowych i projektów fotowoltaicznych w Polsce.

Wdrożenie rozwiązań teleinformatycznych

Spółki planują również prace nad wdrożeniem rozwiązań teleinformatycznych, związanych z cyberbezpieczeństwem infrastruktury przemysłowej.

-Branża offshore jest sektorem strategicznym dla polskiej gospodarki, nie tylko w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu i coraz istotniejszej roli odnawialnych źródeł energii, ale także ze względu na krajowe możliwości produkcyjne. W portfelu kapitałowym ARP mamy GSG Towers, czy, od niedawna, Energomontaż Północ Gdynia. Działalność obu spółek koncentruje się na produkcji wysoko wyspecjalizowanych konstrukcji stalowych właśnie dla sektora offshore. Cieszę się, że dzięki podpisanemu porozumieniu będziemy mogli zwiększyć dynamikę rozwoju w tym obszarze, zwłaszcza z tak istotnym partnerem, jakim jest General Electric – powiedział, cytowany w komunikacie, Cezariusz Lesisz, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

ARP w ramach prowadzonej działalności statutowej sprawuje nadzór korporacyjny i biznesowy nad spółkami zależnymi działającymi w wielu branżach, m.in. produkcji wież wiatrowych, fundamentów i pozostałych elementów związanych z infrastrukturą farm wiatrowych na morzu i lądzie, fotowoltaiki, energetyki konwencjonalnej. Spółka wspiera rozwój wybranych branż ze Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
Polska Agencja Prasowa

Sawicki: Polski offshore na brytyjską modłę