Bogdanka analizuje możliwość zmniejszenia liczby wyrobisk chodnikowych

30 września 2019, 15:00 Alert
kopalnia górnictwo
fot. Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.

Bogdanka analizuje możliwość zmniejszenia liczby wyrobisk chodnikowych – poinformował prezes Artur Wasil. Dodał, że uzysk węgla w grupie utrzymuje się w trzecim kwartale na podobnym poziomie jak w II kw.

Plany Bogdanki

„Jeżeli chodzi o chodniki, to jesteśmy w pewnym procesie transformacji. Jest szeroko zakrojony projekt, który wskazuje na możliwości ograniczenia liczby wykonywanych chodników” – powiedział prezes podczas konferencji. W drugim kwartale grupa Enea – właściciel 66 proc. akcji Bogdanki – zrealizowała o 41 proc. mniej rok do roku robót chodnikowych. Prace prowadzono łącznie na odcinku 6,4 km. W całym pierwszym półroczu prace realizowana natomiast na 14,2 km, co oznacza spadek o 28 proc. rok do roku.

Na pytanie, czy zmniejszenie ilości prac chodnikowych spowoduje spadek wydobycia węgla poniżej 9 mln ton w przyszłym roku, Wasil odpowiedział: „Absolutnie nie”. „Należy pamiętać, że wykonywane w tym roku wyrobiska przekładają się na rok następny lub też nawet na dwa następne lata” – dodał. Prezes podał, że uzysk węgla w Bogdance w trzecim kwartalne utrzymuje się na podobnym poziomie jak kwartał wcześniej.

Polska Agencja Prasowa

Parkiet: Wzrost wydobycia węgla w Bogdance jest niemożliwy