Cena miedzi na giełdzie metali w Londynie rośnie

27 marca 2020, 10:15 Alert

Miedź na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME) drożeje, podobnie jak inne metale bazowe. Maklerzy podają, że miedź w trzymiesięcznych dostawach na LME jest wyceniana wyżej niż 4.804,00 dolary za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji – informuje Polska Agencja Prasowa.

londyn wielka brytania anglia
Londyn. Źródło: Pexels

Miedź drożeje

PAP poinformował, że na Comex w Nowym Jorku miedź drożeje o 0,60 procent do 2,1910 dolarów za funt. Przedstawiciele krajów G-20 zgodzili się na „wpompowanie” w globalną gospodarkę ponad pięciu bilionów dolarów i zobowiązali się, że „zrobią wszytko co trzeba”, aby przezwyciężyć pandemię koronawirusa i jej skutki dla gospodarek.

Agencja podaje, że Senat USA przegłosował pakiet stymulacyjny wart ok. dwa biliony dolarów, czyli blisko 10 procent PKB USA, mający na celu złagodzenie skutków koronawirusa. To największa pomoc finansowa dla amerykańskiej gospodarki w historii.

W czwartek Europejski Bank Centralny rozpoczął skupowanie obligacji w ramach programu skupu aktywów o wartości 750 mld euro dla przeciwdziałania negatywnemu wpływowi pandemii koronawirusa na europejską gospodarkę.

Polska Agencja Prasowa

Jakóbik: Nowa Sól i stary spór