Do URE trafiły wnioski o taryfy na energię elektryczną na 2020 rok

18 listopada 2019, 16:15 Alert
energetyka energia fot. Pixabay
fot. Pixabay

Do Urzędu Regulacji Energetyki trafiły wnioski, dotyczące wysokości taryf na sprzedaż energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2020 r. – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik URE Agnieszeka Głośniewska. Jak dodała, urząd analizuje wnioski.

Wnioski skierowały zobowiązane do tego przedsiębiorstwa energetyczne, czyli tzw. sprzedawcy z urzędu z czterech grup energetycznych – PGE, Taurona, Enei i Energi.

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapewnił w poniedziałek, że podwyżek cen prądu dla indywidualnych odbiorców nie będzie. „Mówiłem bardzo wyraźnie, że podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie. I zrobimy wszystko, żeby tak się stało” – zapowiedział.

Dopytywany, jak to będzie wyglądało w przypadku firm, powiedział, że dla nich „ta podwyżka była już w tym roku, szczególnie dla dużych firm”. „Dla tych małych, średnich udało się utrzymać te ceny – ale nie da się tego robić w nieskończoność. Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii” – powiedział Sasin.

Polska Agencja Prasowa