AlertEnergetyka

PGE otrzymała pozwolenie na budowę nowych jednostek wytwórczych w Zgierzu

Logo PGE. Fot. BiznesAlertpl

Logo PGE. Fot. BiznesAlertpl

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu otrzymała pozwolenie na budowę nowych jednostek wytwórczych. – Inwestycja pozwoli produkować ciepło na potrzeby mieszkańców Zgierza w źródle niskoemisyjnym – informuje spółka.

Paliwo gazowe i olej opałowy

PGE EC podaje, że budowa nowych jednostek wytwórczych to kolejny punkt programu inwestycyjnego Elektrociepłowni Zgierz. Jego podstawowym założeniem jest odejście od węgla brunatnego jako paliwa podstawowego na rzecz paliwa gazowego i oleju opałowego lekkiego jako paliwa rezerwowego.

Nowymi jednostkami podstawowymi elektrociepłowni będą silniki gazowe z generatorami energii elektrycznej wraz z kotłem wodnym gazowo-olejowym wsparte kolektorami słonecznymi. Inwestycja ta wpłynie pozytywnie nie tylko na bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii elektrycznej i cieplnej, ale też na poprawę jakości powietrza w Zgierzu i okolicy – czytamy w komunikacie spółki.

– Zbliżamy się do realizacji inwestycji, która pozwoli produkować ciepło na potrzeby mieszkańców Zgierza w źródle niskoemisyjnym. W maju 2021 roku na podstawie wyników przetargu publicznego, poznamy generalnego wykonawcę robót związanych z wyżej wspomnianą inwestycją – powiedział Wojciech Portacha z PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu.

W marcu 2021 roku elektrociepłownia pozyskała pozwolenie na budowę oraz zatwierdzenie projektu budowlanego pn. “Budowa obiektów budowlanych związanych z wykonaniem nowych jednostek wytwórczych w EC Zgierz wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

Polska Grupa Energetyczna/Jędrzej Stachura

PGE Energia Odnawialna ogłasza przetarg na cztery farmy fotowoltaiczne


Powiązane artykuły

Terminal LNG Energos-Force. Fot. Energos

Niemcy oddają pływający terminal LNG

Rząd federalny zdecydował wynająć pływający terminal LNG “Energos Force” do innego kraju w południowej Europie. Jednostka obrała kurs na Gibraltar....

Mobilna platforma wiertnicza uległa wypadkowi niedaleko Kanału Sueskiego

Platforma samopodnośna uległa wypadkowi niedaleko Kanału Sueskiego. Zmarły cztery osoby, ponad 20 uratowano, a trzy kolejne są poszukiwane. Do akcji...

Europa dwóch prędkości w energetyce. Węgry-Słowacja kontra reszta

Węgry pozostają największym importerem rosyjskiego gazu w UE i sprzeciwiają się unijnym planom odejścia od rosyjskich surowców do 2028 roku....

Udostępnij:

Facebook X X X