Jest wykonawca największej farmy lądowej Polenergii

1 czerwca 2020, 16:15 Alert
Farma Wiatrowa Mycielin 6 fot. Polenergia
Farma Wiatrowa Mycielin 6 fot. Polenergia

Pod koniec maja spółka Polenergia Farma Wiatrowa 3 zawarła umowę budowy Farmy Wiatrowej Dębsk z konsorcjum, w skład którego wchodzą Electrum i P.U. Jarex. Łączna maksymalna moc zainstalowana farmy wiatrowej to 121 MW.

Montaż

Umowa dotyczy trzech kompleksowych robót montażowo-elektroenergetycznych i niezbędnych prac budowlanych dla stacji abonenckiej 30/110 kV wraz z siecią kablową SN, WN i światłowodową Farmy Wiatrowej Dębsk.

Farma Wiatrowa Dębsk o mocy 121 MW to jeden z trzech projektów wiatrowych Polenergii, które wygrały ubiegłoroczną aukcję OZE przewidzianą dla dużych nowych elektrowni wiatrowych na lądzie. Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie gminy Żuromin i Kuczbork Osada. Według szacunków roczna produkcja energii elektrycznej tej farmy to około 346 GWh.

Przypomnijmy, że drugi wiatrowy projekt Polenergii, Farma Wiatrowa Kostomłoty uzyskała wsparcie w 2019 roku, a jej moc to 27 MW. Jej szacowana roczna produkcja energii to około 82 GWh. Trzecim projektem wiatrowym, który wygrał aukcje w 2019 roku jest Farma Wiatrowa Szymankowo o mocy 38 MW i rocznej produkcji 120 GWh.

Polenergia/Renews/Bartłomiej Sawicki

Czy farmy wiatrowe zagrażają ludziom? Resort zbada czy ustawa odległościowa ma uzasadnienie