Karczewski: W nowym rządzie powstanie Ministerstwo Skarbu

31 października 2019, 13:15 Alert

W nowym rządzie powstanie Ministerstwo Skarbu – poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski, pytany o ustalenia, które zapadły na środowym spotkaniu kierownictwa Zjednoczonej Prawicy. Potwierdził też, że kierować nim będzie Jacek Sasin.

Polska flaga
Flaga Polski. Fot. Pixabay.com

Struktura przyszłego rządu i kandydat na premiera

W środę wicerzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował, że kierownictwo Zjednoczonej Prawicy ustaliło strukturę przyszłego rządu. Na spotkaniu władz Zjednoczonej Prawicy potwierdzono też rekomendację Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera.

Pytany w czwartek w TVN24, jaka będzie struktura nowego rządu, marszałek Senatu Stanisław Karczewski odparł, że będzie ona “nieznacznie zmieniona i usprawniona”. Dopytywany, czy można powiedzieć, że “będzie ministerstwo skarbu i Jacek Sasin stanie na jego czele”, Karczewski odpowiedział: “to możemy dzisiaj powiedzieć”. Podkreślił jednak, że o wszystkich zmianach w rządzie poinformuje premier Mateusz Morawiecki.

Karczewski zaprzeczył też, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zostanie wicepremierem. “Minister Ziobro nigdy nie mówił o tym, że chce być wicepremierem, nie było o tym mowy” – zaznaczył.

Polska Agencja Prasowa

Sasin: Proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu to nie jest właściwy kierunek