Karpiński: Więcej synergii w spółkach

24 marca 2014, 11:24 Energetyka
Włodzimierz Karpiński

Jak poinformował „Puls Biznesu”, minister skarbu Włodzimierz Karpiński tworzy „Program koordynacji projektów strategicznych realizowanych przez spółki kluczowe”, wśród których znajdują się oczywiście PGE, Enea, Tauron, Energa i PGNiG.

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego i wiceministra Zdzisława Gawlika z kilkunastoma prezesami i wiceprezesami spółek skarbu państwa. W tak szerokim składzie spotkali się podobno po raz pierwszy – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Na spotkaniu prezesi spółek zostali zobowiązani przez ministra Karpińskiego do wykonania przeglądów planów strategicznych, wskazania inwestycji, które powinny być potraktowane priorytetowo i możliwości wzajemnej współpracy.

Kolejne podobne spotkanie zostało zaplanowano na czerwiec. Prezesi spółek mają przedstawić na nim ministrowi wnioski z przeglądu własnych strategii i zaproponować nowe projekty.

Ministerstwo skarbu zwróciło uwagę, że nie zamierza ograniczać praw pozostałych akcjonariuszy kluczowych spółek, które mają status publiczny i notowane są na giełdzie. — Nasze działania i zalecenia wynikają wyłącznie z uprawnień, które daje Kodeks spółek handlowych. Nie oczekujemy od organów korporacyjnych niczego, co mogłoby wykraczać poza ramy prawa — powiedział cytowany przez „Puls Biznesu” Włodzimierz Karpiński.

Źródło: Puls Biznesu/CIRE.PL