Maciążek: Czy spór Tusk-Kopacz pogrzebie Unię Energetyczną?

6 października 2014, 11:57 Gaz. Energetyka gazowa

Piotr Maciążek prognozuje jakie tematy energetyczne pojawią się w kampanii wyborczej do Sejmu RP w 2015 roku.  – Na pierwszy plan wysuwają się szczególnie: gazoport w Świnoujściu, gaz łupkowy, górnictwo, rafineria w Możejkach i Unia Energetyczna – przekonuje autor Defence24.pl.

Maciążek argumentuje swój wybór, charakteryzując pokrótce poszczególne zagadnienia. W swoim tekście sugeruje także, że ideę Unii Energetycznej może pogrzebać narastający spór premier Ewy Kopacz z jej poprzednikiem Donaldem Tuskiem.

– Z jednej strony była to kwestia drastycznie podnosząca notowania rządu Donalda Tuska, z drugiej strony tak naprawdę nie udało się wdrożyć jej czołowych założeń a więc wspólnych zakupów gazu przez państwa UE oraz obsadzenia przez Polaka stanowiska komisarza ds. energii. Nie wiadomo, czy Donald Tusk jest gotowy promować wspomniany projekt w realiach nowego stanowiska jakie piastuje oraz czy Ewa Kopacz ma zamiar kontynuować inicjatywę swojego poprzednika. Tym bardziej, że przynajmniej w sferze medialnej pomiędzy obydwoma politykami narasta napięcie – ocenia autor komentarza.

Źródło: Defence24.pl