Pęk: Polska jest szczególnie poszkodowana przez politykę klimatyczną

15 listopada 2013, 12:42 Energetyka
Bogdan Pęk

To jest temat, który otaczają niebywałe opary absurdu i jednocześnie ciężar gatunkowy rozwiązań, jakie za nim stoją ich i skutków dla ludzkości, dla społeczeństw całego świata – powiedział senator PiS Bogdan Pęk podczas 43. posiedzenia Izby, dotyczące go spraw zmian klimatycznych.

Jak donosi wpolityce.pl senator ostro skrytykował politykę klimatyczną. – To jest największa mistyfikacja w historii ludzkości, za którą stoją globalne interesy i potworne pieniądze – ocenił. – UE wymyśliła, że wprowadzimy słuszne rozwiązanie, które ochroni nasze dzieci i wnuki, mianowicie wymusimy redukcję CO2 produkowanego w ramach obszaru Unii Europejskiej o 20 procent kosztem 500 miliardów euro! Coś niebywałego.

Każdy rząd, który kupuje takie bzdury działa na szkodę swojego narodu, bo Polska w całym tym bałaganie jest szczególnie poszkodowana – przekonywał z trybuny Izby senator Pęk. – Pytam z tej trybuny świat naukowy, który bierze cienkie granty i milczy lub bierze grube granty i potakuje tym bzdurom, jak to jest panowie? Czyście zaprzestali poszukiwania prawdy?

Źródło: wpolityce.pl