Orlen zapowiada obniżkę cen paliw

24 czerwca 2022, 12:15 Alert

PKN Orlen zapowiada obniżkę cen paliw na stacjach. Dotychczasowi i nowi klienci z aplikacją VITAY będą mogli liczyć na zniżkę do końca wakacji.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że od poniedziałku do końca wakacji obecni i nowi klienci z aplikacją VITAY uzyskają rabat -30 groszy za litr na benzynę i ON. Rabat ma dotyczyć 150 litrów miesięcznie.

– W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko, by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze – napisał prezes Obajtek na Twitterze.

– Sytuacja wojenna powoduje bardzo wysokie ceny baryłki ropy, cała Europa ma z tym problem, jest to kwestia kursu dolara i logistyki. Za te skutki nie odpowiadamy my, my możemy z tym walczyć. Wraz z rządem staramy się, by paliwa w Polsce były najtańsze w Europie, i tak jest. Nie są one jednak zadowalające. Pracowaliśmy nad rozwiązaniami parę tygodni. Realizujemy promocję wakacyjną na paliwa na dwa miesiące, jest ona dedykowana posiadaczom aplikacji Vitay. Od poniedziałku klienci mogą tankować na naszych stacjach trzy razy miesięcznie do 50 litrów, obniżka będzie wynosiła 30 groszy na litr. Posiadacze karty Vitay również mogą korzystać z tej promocji od początku lipca. Również klienci mający kartę dużej rodziny mogą korzystać z tej promocji, w tym przypadku obniżka będzie wynosiła 40 groszy za litr – powiedział podczas konferencji w Krakowie.

Jędrzej Stachura/Michał Perzyński

Akcjonariusze Orlenu zdecydują w lipcu o fuzji z Lotosem