Gaz-System podpisał kolejny kontrakt przybliżający powstanie Baltic Pipe

9 czerwca 2020, 11:00 Alert
Rury gazoicagu Baltic Pipe fot. Gaz-System
Rury gazociągu Baltic Pipe fot. Gaz-System

Gaz-System podpisał ze spółką Izostal umowę na dostawę łuków giętych indukcyjnie na potrzeby budowy gazociągów Goleniów-Lwówek i Niechorze-Płoty. Wartość kontraktu wynosi ok. 2,3 mln euro. Inwestycja jest lądową częścią gazociągu Baltic Pipe. 

Kolejna umowa od Gaz-System

Zgodnie z kontraktem Izostal dostarczy 90 łuków wytwarzanych za pomocą metody gięcia indukcyjnego. Łączna waga wszystkich łuków przekroczy 202 tony. Pierwsze dostawy nastąpią w marcu 2021 roku. Całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca kwietnia 2021 roku. Zakupione łuki zostaną wykorzystane do budowy lądowych komponentów Baltic Pipe na terenie Polski.

Wykonawca został wybrany na podstawie konkurencyjnego postępowania w ramach umowy ramowej.

W kwietniu 2020 roku Gaz-System podpisał ze spółką Izostal umowę na dostawę rur, które także zostaną wykorzystane do budowy lądowych części Baltic Pipe na terytorium Polski.

Projekt Baltic Pipe to jedno z najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych w kraju. Polega na wybudowaniu dwukierunkowego gazociągu morskiego łączącego Polskę i Danię oraz rozbudowie lokalnej sieci przesyłowej. Inwestorami są polski Gaz-System oraz duński Energinet. Gazociągi i infrastruktura towarzysząca wszystkich etapów Baltic Pipe, ze względu na strategiczne znaczenie inwestycji, będzie realizowana na podstawie tzw. specustawy gazowej.

Gaz-System/ Mariusz Marszałkowski

Marszałkowski: Dlaczego i czym Włosi zbudują Baltic Pipe? (ANALIZA)