Parlament zajmie się cenami energii w przyszły piątek

21 grudnia 2018, 10:00 Alert
Sejm Polska legislacja prawo

Wszystko na to wskazuje, że między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu i Senatu ws. projektów ustaw dotyczących cen energii – zapowiedział w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Niewykluczone, że te posiedzenia odbędą się 28 grudnia.

O to, czy odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu, Karczewski był pytany w Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma 9”. „Tak, wszystko na to wskazuje” – odpowiedział. Pytany o powody zwołania dodatkowych posiedzeń Izb, marszałek powiedział: „musimy podjąć decyzję i ustawy dotyczące cen energii”. Zapewnił jednocześnie, że nie będzie wzrostu cen energii. Dopytywany o termin posiedzeń, poinformował, że raczej będzie to piątek.

„Rozmawiałem już wstępnie z marszałkiem (Sejmu Markiem) Kuchcińskim na ten temat, również przekazałem tę informację senatorom, że istnieje takie prawdopodobieństwo (zwołania dodatkowego posiedzenia), wiele na to wskazuje” – poinformował marszałek Karczewski. Dopytywany o konkretne rozwiązania ws. cen energii, marszałek powiedział, że będzie to „nowelizacja ustawy skierowana przez posłów, ta ścieżka szybka”.

„Senat jest gotowy, senatorowie uprzedzeni o możliwości przeprowadzenia dodatkowego szybkiego posiedzenia Senatu” – poinformował. „Pragnę wszystkich uspokoić (…) – jesteśmy gotowi; wiem, że rząd nad tym bardzo intensywnie pracuje, pan minister (energii Krzysztof) Tchórzewski przedstawił pewne propozycje, które wymagają zmian legislacyjnych, dlatego bardzo szybko w przerwie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem (…) uchwalimy te ustawy” – powiedział Karczewski. Marszałek nie chciał mówić o szczegółach tych rozwiązań. „Nie chcę spekulować (…), informacja jest krótka – nie będzie wzrostu cen energii” – oświadczył.

Polska Agencja Prasowa