Alert

Ropa w USA powyżej 48 dolarów za baryłkę, a Irma jest już tylko depresją

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku są powyżej 48 dolarów za baryłkę, ale nieznacznie spadają. Huragan Irma na tyle stracił swoją moc, że jest już tylko tropikalną depresją – podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 48,02 USD, po zniżce o 5 centów.

Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 7 centów do 53,77 USD za baryłkę.

Po dwóch uderzeniach kilka dni temu tropikalnej burzy-huraganu Harvey w Teksasie pracę wznawiają amerykańskie rafinerie, naftociągi i platformy naftowe.

Tymczasem huragan Irma, który zaatakował w niedzielę po południu południowo-zachodnie wybrzeże Florydy, osłabł i we wtorek przekształcił się w tropikalną depresję.

Według amerykańskich mediów na Florydzie żywioł spowodował śmierć co najmniej sześciu osób i ogromne zniszczenia. Energii elektrycznej pozbawionych jest nadal w tym stanie blisko 12,5 mln ludzi.

Na Florydzie zamknięte są stacje paliw i porty.

Analitycy Goldman Sachs oceniają, że Harvey i Irma wpłynęły na spadek popytu na ropę o 600.000 baryłek dziennie, ale wznawianie produkcji przez rafinerie i działania stacji paliw wpłynie na wzrost “konsumpcji” ropy i wyrówna tę stratę.

Ropa w USA zdrożała w poniedziałek o 59 centów, czyli 1,2 proc., do 48,07 USD za baryłkę.

Polska Agencja Prasowa

Powiązane artykuły

Hejt wymierzony w Najprzedszkole

We Wrocławiu matka czteroletniego chłopca, zorganizowała internetową nagonkę na prywatne przedszkole. Gdy dyrekcja rozwiązała z nią umowę, media rozpisały się...

Premier zabiega w Brukseli o finansowanie Tarczy Wschód

Premier Donald Tusk oznajmił w środę w Parlamencie Europejskim, że będzie namawiał państwa członkowskie do wspólnego finansowania obrony granic Unii...
dolar pieniądze

Wygrana Trumpa oznacza umocnienie dolara

Potwierdzenie wygranej Donalda Trumpa oznacza umocnienie dolara do 4,4-4,45 i wzrost rentowności obligacji w USA i Polsce – oceniają ekonomiści...

Udostępnij:

Facebook X X X