Rynasiewicz: Polska powinna rozwijać Inteligentne Systemy Transportowe

16 kwietnia 2015, 13:22 Infrastruktura

– Powinniśmy rozwijać nowoczesne technologie transportowe, w szczególności Inteligentne Systemy Transportowe. Należy wykorzystać doświadczenia w tym zakresie płynące z perspektywy finansowej 2007-2013 oraz dobrze wykorzystać kolejny okres programowania – powiedział wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz podczas spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia ITS Polska, cytowany przez portal RynekInfrastruktury.pl.

Informując o działaniach Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w zakresie Inteligentnych Systemów Transportowych wiceminister dodał, że polskie firmy powinny promować i wdrażać innowacje transportowe nie tylko w Polsce, ale również w pozostałych państwach członkowskich UE – czytamy.

Dokumentem określającym kluczowe zadania w obszarze ITS jest Strategia Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku). Zgodnie z SRT, ITS jest jednym z narzędzi wspomagających realizację celu strategicznego – Stworzenia zintegrowanego systemu transportowego, jak również celów szczegółowych w zakresie bezpieczeństwa uczestników ruchu i użytkowników infrastruktury oraz ograniczenia negatywnego wpływu transportu na środowisko – podaje portal.

Źródło: RynekInfrastruktury.pl