font_preload
PL / EN
Energetyka 5 czerwca, 2019 godz. 11:00   

Tchórzewski: Trwają prace nad strategią dla ciepłownictwa

Minister energii Krzysztof Tchórzewski na I Kongresie Kogeneracji. Fot. Piotr Stępiński:BiznesAlert.pl Minister energii Krzysztof Tchórzewski na I Kongresie Kogeneracji. Fot. Piotr Stępiński/BiznesAlert.pl

Ministerstwo Energii pracuje nad strategią dla ciepłownictwa, która ma pomóc w realizacji celów zawartych w strategii energetycznej – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas I Kongresu Kogeneracji. Portal BiznesAlert.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

– To poważny dokument, który musimy dobrze przygotować i dobrze nagłośnić. W różnych częściach Europy rola ciepłownictwa jest inaczej postrzegana – powiedział Tchórzewski. Dodał, że jeżeli rząd przyjmie strategię dla ciepłownictwa, to stanie się ona instrumentem do realizacji pewnych zobowiązań, jakie będą wynikały ze strategii energetycznej.

– Aby ustawa o wsparciu kogeneracji mogła wejść w życie, potrzebne jest kilka rozporządzeń. Trwają konsultacje nad ich treścią, analizujemy nadsyłane uwagi. Część z nich ma zostać opublikowana jeszcze w pierwszej połowie czerwca – powiedział minister energii.