TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze artykuły mijającego tygodnia

6 listopada 2021, 07:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (1-5.11.2021).

TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

Gramatyka: Nowela OZE sprawi, że mała fotowoltaika przestanie się opłacać

Ustawa o OZE uchwalona ostatnio przez polski sejm spowoduje, że budowa i użytkowanie niewielkich instalacji fotowoltaicznych w Polsce staną się nieopłacalne – pisze dr Michał Gramatyka, poseł Polski 2050, wcześniej wiceprezes Tauron Polska Energia i prezes Enea Centrum.

Lipka: Stawka gry o atom to zmiana rzeczywistości energetycznej

Gra toczy się o to, aby energetyka jądrowa zmieniła naszą rzeczywistość energetyczną. A jeśli tak się ma stać, nie może być jedynie czymś symbolicznym i na symboliczną skalę. Świetnym przykładem może tu posłużyć hydroenergetyka. Ta technologia, wykorzystania energii wody, istnieje już u nas od bardzo dawna – pisze Jerzy Lipka z Obywatelskiego Ruchu na rzecz Energetyki Jądrowej.

Jakóbik: Nord Stream 2 może jeszcze zbankrutować (ANALIZA)

Dokumenty z postępowania w sprawie Nord Stream 2 przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej sugerują, że podporządkowanie tego spornego gazociągu prawu może doprowadzić go do bankructwa – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

Jakóbik: Trwa atak gazowy Rosji na Europę, więc czas na nowe sankcje wobec Nord Stream 2

Gazprom wciąż ogranicza dostawy gazu do Europy, prawdopodobnie w celu wymuszenia startu Nord Stream 2. Niemcy piszą o ataku gazowym. Polacy, Ukraińcy i inni krytycy magistrali Władimira Putina powinni zabiegać między innymi o nowe sankcje wobec niej – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

J. Perzyński: Półprzewodniki zapoczątkowały międzynarodowy wyścig technologiczny. Kto pierwszy dobiegnie do mety?

Branża motoryzacyjna, która była jednym z najbardziej dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa sektorów gospodarki, obecnie mierzy się z brakiem półprzewodników do produkowanych nowych samochodów osobowych. Producenci samochodów, którzy odpowiadają za około 10 procent światowego zapotrzebowania na półprzewodniki, ponoszą ogromne straty. Według ekspertów obecny kryzys potrwa do przyszłego roku. Rządy na całym świecie postrzegają teraz półprzewodniki jako niezwykle strategiczną i ważną technologię oraz rozpoczynają wyścig w zabezpieczeniu produkcji krajowej – pisze Jacek Perzyński, współpracownik BiznesAlert.pl.