TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

13 sierpnia 2022, 07:15 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (8-12.08.2022).

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.
  1. Jakóbik: Polska śpi na gazie? Powinna oszczędzać i tak

Polska ma pełne magazyny gazu, więc pojawiają się głosy za tym, aby nie oszczędzać tego paliwa przed zimą. Nowe dane pokazują, że już oszczędzamy przez drożyznę i warto do tego dalej zachęcać – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

  1. Jakóbik: Czy Baltic Pipe nie jest zalany do pełna zgodnie z planem? (ANALIZA)

Minister klimatu i środowiska ujawnia plan PGNiG w odniesieniu do kontraktacji Baltic Pipe. Powinien wziąć poprawkę na inwazję Rosji na Ukrainie – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

  1. Bando: Polska jest zagrożona banicją energetyczną. Zarządzanie energią obniża rachunki o 30 procent

– W naszym kraju są głosy, że należy wypisać się z polityki klimatycznej czy przywrócić górnictwu rangę z lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku. Utrzymywanie takiego stanu rzeczy skazuje nas na banicję energetyczną – ocenił Maciej Bando na konferencji prasowej Instytutu Obywatelskiego. – Racjonalne zarządzanie energią pozwala ograniczyć rachunki o 30 procent – ocenił.

  1. Bury: Polsce nie wystarczy węgla na zimę

Senator RP Jacek Bury skomentował sytuację zasobów węgla w Polsce, które mają zaspokoić zapotrzebowanie podczas nadchodzącej zimy.

  1. Burny: Los ciepłownictwa zależy od dwóch dyrektyw o które toczy się gra w Brukseli

W lipcu 2021 roku, Komisja Europejska przedstawiła przepastny zbiór projektów aktów prawnych mających na celu umożliwić Unii Europejskiej osiągnięcie zaostrzonych celów klimatycznych do 2030 roku w ramach tzw. pakietu Fit for 55. Jednymi z podstawowych elementów pakietu są rewizje dwóch dyrektyw w sprawie odnawialnych źródłach energii i efektywności energetycznej. Jakich zmian oczekiwać? – pisze Maciej Burny z Enerxperience.