TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

8 czerwca 2024, 07:30 Energetyka

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (1.06.-7.06.2024 roku).

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura
TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura

1.Maksymowicz: Nie będzie zielonej transformacji bez srebra a Polacy są jego potęgą

– Pod względem posiadanych zasobów srebra portal ten według informacji z 2023 roku przyznaje nam trzecie miejsce po Peru – 98 tys. ton, Chiny – 71 tys. ton i Polska – 65 tys. ton. Bliższe przyjrzenie się ich krajowemu bilansowi, wskazuje na to, że dotyczące nas informacje są poważnie zaniżone – pisze Adam Maksymowicz, współpracownik BiznesAlert.pl.

2.Jakóbik: Red is Bad to nic wobec zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego Polski

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przejmuje większość ciężaru zapewnienia bezpieczeństwa dostaw ropy i paliw w Polsce, a wciąż nie ma prezesa ogarnięta aferami jak Red is Bad. Tymczasem jest ryzyko, na które muszą odpowiedzieć rząd, RARS i spółki – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3.Płatek: Marynarka Wojenna to klucz do bezpieczeństwa surowcowego Polski (ROZMOWA)

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Marynarka Wojenna jest kluczowym instrumentem każdego państwa z dostępem do mórz i oceanów, jeśli chodzi o zapewnienie dostaw surowców oraz towarów drogą morską. W tym roku można spodziewać się decyzji kierunkowej w sprawie programu Orka – mówi ppłk. rez. Krzysztof Płatek, były rzecznik prasowy Agencji Uzbrojenia, w rozmowie z BiznesAlert.pl.

4.Karwowski: Tarcza Wschód będzie puklerzem czy pawężą? Oto, co planuje rząd

– Rząd zapowiedział, że Tarcza Wschód będzie połączeniem nowych technologii z tradycyjnymi fortyfikacjami. Jaką formę przyjmie? Finezyjnego puklerza nasyconego środkami antydronowymi, czy topornej, ciężkiej do sforsowania pawęży? – zastanawia się Marcin Karwowski, redaktor BiznesAlert.pl.

5.Maciąga: Musimy natychmiast odejść od gazu kopalnego w energetyce i przemyśle (ROZMOWA)

– Wydobycie i korzystanie z gazu kopalnego było, jest i zawsze będzie destrukcyjne dla ludzi, klimatu, ludzi i środowiska. Alternatywą nie jest ciągłe żonglowanie kierunkami dostaw tylko definitywne odejście od gazu, nie tylko w energetyce ale i w przemyśle – stwierdza Diana Maciąga, ekspertka Polskiej Zielonej Sieci, w wywiadzie dla BiznesAlert.pl.