TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

0
21
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (15-19.02.2021).

1. Marszałkowski: Dlaczego dostawy ropy przez Ropociąg Przyjaźń wysychają?

– Media obiegła informacja o tym, że Orlen doszedł do porozumienia z Rosnieftem w sprawie nowego, dwuletniego kontraktu na dostawy ropy naftowej. Nowością, według źródeł agencji Reuters, jest znaczne obniżenie dostaw za pośrednictwem Ropociągu Przyjaźń. Dlaczego Przyjaźń wysycha? – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl.

2. Marszałkowski: Polska uniezależnia się w energetyce, ale zwiększa zależność od… Bałtyku

– Polska od lat stara się być coraz mniej zależna od gazu i ropy sprowadzanej z Rosji. Te działania, w większości realizowane z sukcesem, pogłębiają jednak Polską zależność od… Morza Bałtyckiego. Polskie zainteresowanie Bałtykiem nie opiera się jedynie na węglowodorach, a w najbliższych latach jego znaczenie będzie rosło – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl.

3. Jakóbik: Jak V4 może rzucić wyzwanie Nord Stream 2 z użyciem wodoru z atomu

– 17 lutego w Krakowie odbędzie się szczyt Grupy Wyszehradzkiej. To okazja do dalszej dyskusji o współpracy energetycznej państw regionu, które chcą razem produkować wodór z atomu, który może stać się alternatywą do importu, między innymi ze spornego Nord Stream 2 – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

4. Horbacz: Ekolobbyści kopią (w) ekogroszek (POLEMIKA)

W ostatnich dniach, tzw. działacze antysmogowi – walczący z węglem z dużo większą gorliwością niż ze smogiem – za pomocą insynuacji, niedopowiedzeń, czy wprost fake newsów usilnie próbują negować koncepcję ekogroszku – sortymentu węgla przeznaczonego do spalania w nowoczesnych, automatycznych kotłach z podajnikiem – pisze Łukasz Horbacz, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla.

5. Antas: Czy Polska będzie liderem gospodarki wodorowej w regionie?

Zainteresowanie technologiami wodorowymi zdecydowanie wzrasta. Państwa i koncerny sprawdzają swoje możliwości, aby nie zostać w tyle i znaleźć własne nisze w rodzącej się gospodarce wodorowej. Polska na tle regionu Europy Środkowo-Wschodniej, zaczęła z impetem ale zdobycie roli lidera wymaga od nas intensywnego i przemyślanego działania – pisze Łukasz Antas z Esperis Consulting.