TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #59

29 lutego 2020, 07:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (24-27.02.2020)

1. Miedzi Copper: Chcemy wybudować kopalnię miedzi i nie straszna nam głębokość

Miedzi Copper komentuje swe odkrycie w Nowej Soli i kwestionuje tezy KGHM, który przekonuje, żę ta kanadyjska firma nie zbuduje kopalni miedzi w województwie lubuskim

2. Marszałkowski: Akademik Czerski płynie na ratunek Nord Stream 2?

Gazprom ponownie informuje o kolejnych datach granicznych budowy projektu Nord Stream 2. Tak jak wcześniej, wiele z tych zapowiedzi ma charakter wyłącznie propagandowy. Jest jednak możliwość dokończenia tego projektu przez Rosjan samotnie. Jedną z nich jest Akademik Czerski, który zawita niebawem na Bałtyku – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl.

3. Rapacka: Gdzie trafią odpady z polskiej elektrowni jądrowej?

Budowa elektrowni jądrowej w Polsce będzie rodzić konieczność zagospodarowania odpadów. Proces jest w toku, jednak już dziś należy myśleć o dialogu społecznym na ten temat – pisze Patrycja Rapacka, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Mikulski: Gaz zamiast atomu to złe rozwiązanie (POLEMIKA)

Andrzej Mikulski reprezentujący Polskie Towarzystwo Nukleoniczne napisał polemikę do tekstu „Atom na świecie się zwija. Czy ma przyszłość w Polsce?„. – Artykuł został napisany wyraźnie tendencyjnie z tezą by nie budować elektrowni jądrowej w Polsce.  Można tak pisać ale w oparciu o rzetelnie podane argumenty – sugeruje.

5. Jasiński: Karbochemia, czyli nauka o słońcu zaklętym w czarnym kamieniu (ANALIZA)

Prof. dr hab. inż. Andrzej W. Jasiński pisze o karbochemii oraz nowych możliwościach wykorzystania węgla, także poza energetyką, w najnowszym numerze Polish Energy Brief.