Kolejna edycja Kongresu 590 z udziałem Grupy PGE

21 czerwca 2022, 11:30 Alert

Kolejna edycja Kongresu 590 z udziałem Grupy PGE, odbędzie się pod hasłem „Łączymy wszystkich”. Tematem przewodnim są konsekwencje wojny w Ukrainie, bezpieczeństwo i transformacja energetyczna Polski z udziałem NABE.

Kongres 590
fot. Kongres 590

W środe 22 czerwca odbędzie się kolejna edycja Kongresu 590, którego hasłem przewodnim jest „Łączymy wszystkich”. To już 7 spotaknie w ramach Kongresu, która potra dwa dni. Forum jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy a tematem, który dyktuje kierunek teamtów debat jest wojna w Ukrainie i jej konsekwencje. Rozmowy będą odbywać się z udzuałem reporezentantów Polskiej Grupy Energetycznej razem z Radą Ministrów, zrządami spółek energetycznych, przedstawicielami instytucji finansowych oraz ekspertami rynku.

W ostatnich miesiącach debata publiczna zajęta jest szukaniem rozwiązań na uniezależnienie się od rosysjkisch surowców. Teamty paneli dyskusjnych będą dotykać tego teamtu między innymi pod kątem rozowju działalności spółek Skarbu Państwa. O ich roli w polskiej gospodarce porozmawiają z Ministrem Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem prezesi krajowych spółek, w tym prezes Grupy PGE Wojciech Dąbrowski. Tego samego dnia zostanie podjęta dyskusja na temat Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, która ma być kluczowa dla transformacji eneergetycznej Polski. Powstanie NABE ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne oraz transormfajce z udziałem odnawialnych źródel energii. „Czy agresja Rosji wykolei czy przyspieszy politykę klimatyczną UE?” to kolejny panel, który jest współorganizowany z Grupą PGE. W rozmowie zostanie rozważony wpływ agresji Rosji na kształt energetyki bezpośrednio w polsce oraz dla całej Unii Europejskiej. Kolejne dyskusje współorganizowane przez spółkę będą dotykać teamtów energetyki morsjkiej i wiatrowej.

Partnerem strategicznym Kongresu 590 jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Polska Grupa Energetyczna/Maria Andrzejewska 

Rafako porozumiało się polubownie z PGE GiEK ws. sporu o Elektrownię Bełchatów