AlertEnergetykaOZE

Unimot chce produkować panele fotowoltaiczne

Panele słoneczne. Fot. pixabay.com

Panele słoneczne. Fot. pixabay.com

Unimot planuje uruchomić w Sędziszowie Małopolskim własną linię produkującą panele fotowoltaiczne, które będą oferowane klientom pod marką Avia Solar. Zakład ma wystartować w ciągu do dziewięciu miesięcy.

Własna produkcja fotowoltaiki

Unimot rozpoczął sprzedaż usług związanych z instalacją paneli fotowoltaicznych pod marką AVIA Solar w pierwszej połowie 2020 roku. Oferta spółki jest kompleksowa i obejmuje doradztwo energetyczne, ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych połączoną z usługami magazynowania energii i dostawami prądu z sieci. Kolejnym krokiem rozwoju tego segmentu w Grupie Unimot jest własna produkcja paneli fotowoltaicznych.

– W ciągu dziewięciu miesięcy planujemy uruchomienie produkcji własnych paneli fotowoltaicznych, które będą sprzedawane pod marką Avia Solar. Linia produkcyjna, którą sfinansuje Unimot zostanie zlokalizowana w Sędziszowie Małopolskim w zakładzie produkcyjnym firmy PZL Sędziszów – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu.

PZL Sędziszów to fabryka z województwa podkarpackiego, która posiada 80 lat doświadczenia w produkcji specjalistycznej dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Spółka prowadzi także centrum badawczo rozwojowe skoncentrowane aktualnie na odnawialnych źródłach energii, które rozwija także produkcję baterii litowo-jonowych oraz magazynów energii.

– Nowa linia produkcyjna paneli fotowoltaicznych w naszym zakładzie połączy technologicznie cały projekt OZE, który dynamicznie rozwijamy w PZL Sędziszów wraz ze wsparciem władz wojewódzkich i samorządowych na terenie Podkarpacia – mówi Grzegorz Trafiał, członek zarządu PZL Sędziszów.

– Aktualnie jesteśmy właścicielem marki Battery Guru, pod którą produkujemy baterie Li–ion do pojazdów elektrycznych, dynamicznie rozwijamy także stacjonarne i mobilne magazyny mocy oraz nasze centrum badawczo-rozwojowe – dodaje.

Unimot podaje, że moc planowanej linii produkcyjnej w początkowym okresie przewidywana jest na około 15MW i będzie następnie zwiększana do docelowych 150MW.

Unimot/Jędrzej Stachura

Koronawirus uderzył w wyniki Unimota w drugim kwartale 2020 roku


Powiązane artykuły

Gazprom zaciera ręce. Holandia pozwala mu odzyskać zamrożone aktywa

Sąd Okręgowy w Hadze uchylił nakaz zajęcia aktywów dwóch spółek kontrolowanych przez Gazprom. Rosyjski gigant energetyczny odzyskał swoje udziały z...

Wielka Brytania daje zielone światło nowemu atomowi. Czekał na to 15 lat

Elektrownia jądrowa Sizewell C otrzymała decyzje inwestycyjną. Projekt otrzymał zagwarantowane finansowanie, w które zaangażował się rząd, kończą 15-letnie starania. Sizewell...

Giganci energetyczni odwracają się od grupy promującej net-zero

Shell, wraz z dwiema innymi firmami, opuściły grupę powołaną przez SBTi i pracującą nad nowym standardem dla branży wydobywczej, zmierzającym...

Udostępnij:

Facebook X X X