USA mówią o izolacji Rosji i cofają oskarżenie, że Teheran pomaga Kremlowi z dronami

20 lipca 2022, 07:00 Alert

Amerykanie zwracają uwagę na izolację Rosji na arenie międzynarodowej po wizycie Władimira Putina w Teheranie, oraz stwierdzają, że nie ma potwierdzenia, że Iran miałby przekazywać Rosjanom drony bojowe, o czym mówili w zeszłym tygodniu.

Biały Dom. Fot. Wikimedia Commons
Biały Dom. Fot. Wikimedia Commons

Wizyta Putina w Teheranie

Jak powiedział dziennikarzom John Kirby, główny rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu, wizyta rosyjskiego prezydenta Władimira Putina w Iranie w tym tygodniu pokazuje, jak Rosja została izolowana po inwazji na Ukrainę. Putin prowadził rozmowy z Najwyższym Przywódcą Ajatollahem Ali Chamenei we wtorek w Teheranie, co było pierwszą podróżą rosyjskiego dyktatora poza kraje byłego ZSRR od czasu inwazji na Ukrainę 24 lutego.

Stany Zjednoczone w zeszłym tygodniu poinformowały, że mają informacje, że Iran przygotowuje się do dostarczenia Rosji nawet kilkuset dronów bojowych, i że Teheran przygotowuje się do szkolenia sił rosyjskich w celu ich użycia. Minister spraw zagranicznych Iranu temu zaprzeczył. Kirby powiedział we wtorek, że nic nie wskazuje na to, by Iran przekazywał drony Rosji.

Reuters/Michał Perzyński

Przybyszewski: Iran podbija stawkę w negocjacjach z USA (ROZMOWA)