Giganci energetyki rozważą inwestycję w Polimex

27 grudnia 2016, 17:45 Alert
transport kolej energetyka

Energa wraz z Enea, PGE i PGNiG zawarli z Polimex-Mostostal list intencyjny, w którym wyrazili zamiar rozważenia potencjalnej inwestycji w Polimex oraz na podstawie którego przystąpili do rozmów z Polimex mających na celu wypracowanie szczegółowych parametrów transakcji, podano w komunikatach.

Jednocześnie w tym samym dniu, Energa wraz z inwestorami, skierowała do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o wydanie zgody przez prezesa UOKiK na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez inwestorów wspólnej kontroli nad Polimex” – czytamy w komunikacie.

Na początku grudnia Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), Enea, Energa i Polska Grupa Energetyczna (PGE) rozpoczęły kierunkowe rozmowy z Polimeksem-Mostostalem na temat potencjalnego zaangażowania kapitałowego w Polimex.

Akcjonariusze Polimeksu mają ponadto decydować na walnym zgromadzeniu 28 grudnia o emisji do 150 mln akcji serii T bez prawa poboru, oferowanych w trybie subskrypcji prywatnej.

Polimex-Mostostal to grupa budowlana, notowana na rynku głównym GPW od października 1997 r. W 2015 r. miała 2 548,58 mln zł skonsolidowanych przychodów.

ISBnews