– W 2018 roku przebyliśmy w sumie 418 711 kilometrów. Realizujemy tzw. wirtualne gazociągi, eliminując białe plamy na mapie gazyfikacji Polski, będziemy to robić nadal – powiedział prezes firmy Gas-Trading S.A. Tymoteusz Pruchnik na konferencji Nowe Segmenty Rozwoju Gazownictwa w Lublinie pod patronatem BiznesAlert.pl.
Maksi-możliwości Mikroinstalacji
– Gas Trading zajmuje się LNG w małej skali, w szczególności efektywnością energetyczną, transportem i logistyką LNG oraz mikroinstalacjami. Namawiamy wszystkich, by stosować gaz, ponieważ jest on paliwem ekologicznym. Zaczynaliśmy od jednej wynajętej cysterny w 2016 roku, w tej chwili mamy 10 cystern, które jeżdżą po Polsce i nie tylko – docierają one też na Litwę i Słowację. Rozwijamy tę gałąź, zamawiamy kolejne cysterny, by nasz park maszynowy się powiększał – powiedział prezes firmy Gas-Trading S.A. Tymoteusz Pruchnik.
– Plany PSG są ogromne, i żeby im sprostać, potrzebują firmy takiej jak nasza, i jestem przekonany, że nasza współpraca będzie posuwać się naprzód. Mamy też klientów spoza grupy PGNiG, jesteśmy dumni, że możemy pokazywać nasze rozwiązania na rynku. Zapewniamy transport lądowy, morski i kolejowy. Zaopatrujemy PGNiG OD w gaz, który ten gaz sprzedaje. Bunkrujemy również statki, co jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem. Podpisaliśmy też umowę z PolRegio na zaopatrywanie ich pociągów w LNG. Wiemy jak realizować transport kolejowy, nasze analizy mówią, że do 2023 roku będzie mógł on ruszyć w pełnej skali. W 2018 roku przebyliśmy w sumie 418 711 kilometrów. Realizujemy tzw. wirtualne gazociągi, eliminując białe plamy na mapie gazyfikacji Polski, będziemy to robić nadal – powiedział prezes Gas-Trading S.A.
Michał Perzyński